Jaký máte typ pleti?

Jaký máte typ pleti

 

Když jsem se více začala zajímat o kosmetiku, první jsem najela na google a dala se vyhledávat všechny možné informace o kosmetice. Dívala jsem na beauty blogery a měla pocit, že potřebuji všechny ty skvělé produkty, které oni mají vyzkoušené. Kromě toho, že to stojí velké množství peněz, spoustu času při hledání ideálního produktu a hlavně se člověk stane tak trochu testovacím králíkem a nejednou jsem měla alergickou reakci a dávala svoji pleť dohromady dceřiným krémem na opruzeniny :-) Ano, ten jediný mi pleť zklidnil a po pár dnech byla aspoň trošku v pořádku a ano, partner nevěřícně kroutil hlavou, cože si to na tvář mažu.. :-)

 

Chci tím říct, že je na trhu obrovské množství kosmetických produktů, obrovské množství značek a v tom všem se vyznat je opravdu náročné. Nejsem dermatolog, nejsem ani kosmetička, chci vás jen lehce nasměrovat, jak jednoduše poznat svůj typ pleti a trochu se zorientovat v tom, jak o ni pečovat a jaký typ produktu se na co používá. Požádám vás pouze o to, abyste svoji pleť sledovala a vnímala jakoukoliv nerovnováhu, zda je to vlivem stresu, únavy, špatné stravy, hormonů nebo špatnou péči o pleť. V dalších článcích se dočtete o jednotlivých krocích péče o pleť a které produkty na co používat.

 

Aby jste přibližně věděla, do jaké skupiny produktů směřovat, udělejte si malý test, ke kterému nepotřebuje nic než jen své přípravky na odlíčení, vodu, ručník a hodinky :-)

Prosím nepodceňte tento krok, abyste vybrala produkty pro váš typ pleti a tím pádem dělali to, co dělat mají.

 

Udělejte si malý základní test!! 

  • Odličte a vyčistěte si pleť, tak, jak jste zvyklá. Pouze odličte, neaplikujte žádné krémy ani séra

  • Jednoduše si omyjte pleť vodou a opravdu lehce osušte ručníkem

  • S takto osušenou pletí počkejte 30 minut a postupně sledujte, co se bude dít.


Výsledek

Již během oněch 30 minut cítíte pnutí a vysušení? 

S největší pravděpodobností máte suchou nebo sušší typ pleti

 

Cítíte, že vaše pleť je v pohodě nebo se lehce leskne v T zóně?

Jste vítěz, máte s největší pravděpodobností normální typ pleti. 

 

Viditelně se lesknete po celém obličeji?

Máte nejspíš mastnou pleť.

 

 

A jaký tedy máte typ pleti? :-)

 

Pavlína