Proč dodávat pleti výživu?

Tipy pro odlíčení a čistění pleti-2  

 

"Vždyť máme pleťové krémy, ty určitě v sobě mají všechny ty dobré a důležité věci, tak není potřeba ještě si na pleť plácat další věci, zdržuje to a zatěžuje pleť..." Ano, to byl můj argument, proč ještě používat další krok v péči, na co je vlastně výživa v pleti neboli pleťová séra, boostery a další?

 

S přibývajícím věkem, sluníčkem nebo smogem je potřeba pleti trochu pomoci, trochu ji "nakopnout", aby byla zářivější, zdravější a pevnější. Nejsem zastáncem 20 přípravků, které nutně musíte dostat každý večer a ráno na pleť, i když kdybych vypadala stále na 20, tak proč ne.. :-) Ne, to byla legrace..dle mého názoru jsou věci, které pleť potřebuji a neumí si je vzít pouze ze stravy, vody nebo krému, který má na starosti plnit ještě další funkce. Musíme ji prostě trochu pomoci.

Proto byly vytvořeny pleťová séra, speciální kůry či boostery. Většinou jsou to produkty malé velikosti, lehčí konzistence a rychlejším vstřebáváním a s velkou silou dát pleti to, co opravdu potřebuje. Jen vybrat to správné pro vás...

 

A jak vybrat to správné pro vás?

  • Začala bych v první řadě, co vlastně pro svoji pleť potřebujete. 

Potřebujete pleť hydratovat? Potřebujete zmírnit projev času na vaší pleti? Potřebujete zmírnit projevy akné nebo ideálně vymazat pigmentové skvrny?

  • V druhé řadě bych řešila, jakou texturu má dané sérum a co je vám příjemné?

Máte ráda olejová séra, která se během pár sekund nevstřebají a máte pocit "promazané" pokožky? Milujete gelové formy, které jsou rychlé a na pleti jej okamžitě necítíte a můžete nanášet další krok péče? Nebo zlatou střední cestu v podobě krémové textury, která kombinuje dvě předešlé?

  • V dalším bodu nezapomeňte, že jej musíte používat dlouhodobě, některé umí zázraky po první aplikaci, ale na některé si musíte prostě počkat. Důležitá je pravidelná péče, nanášet sérum ráno i večer po vyčištění pleti. 

 

Péče o pleť není věda, je jenom potřeba najít ten produkt, který vám ideálně sedne.

 

Jak poznat, že jste zvolila správně?

Jednoduše je vám jeho aplikace příjemná, možná se i těšíte každé ráno a večer až jej na svoji pleť dáte, zkrátka dělá to, co si přejete, aby dělal. A to je ideální produkt pro vás. Věřte mi, že se dá takový najít, já na sobě vyzkoušela, kde co, ale jako opravdu, kde co.. :-) A nyní mě baví použít své oblíbené sérum a chvilku pozorovat, co s mojí pletí dělá, jak okamžitě vyhladí drobné vrásky a pleť je sjednocená, jemná a hydratovaná. 

 

Já například používám střídavě anti-age sérum Dafna's Serum - je to krémově gelové sérum, které se rychle vstřebá a vidím ihned po aplikaci jak jsou jemné kontury vyhlazené a Bezstarostnou krásu od značky Anela - moc příjemné sérum olejové konzistence, po kterém mám pocit vyživené a hydratované pleti.

Pokud si nejste jistá, určitě mě kontaktujte na emailu nebo na sociálních sítích a moc ráda poradím. Nebojte se zeptat, od toho jsem tady.. :-)

 

Pavlína