Rady a tipy, jak pečovat o vaši pleť

Kopie návrhu Art Exhibit Blog Banner

Osobně mám ráda věci přehledné a ideálně na svém místě, proto jsem sepsala doposud všechny rady a tipy zde na blog, abyste vše rychle našla!! :-)

1. Krok  ODLÍČENÍ A ČIŠTĚNÍ PLETI

 • Pokud používáte dvoufázový odličovač (kombinace vodové části a olejové části) doporučuji si odličovací tamponek jemně navlhčit vodou → tamponek bude vlhčí a vy nebudete potřebovat tolik produktu na odlíčení = tamponek bude dostatečně mokrý na to, abyste si oční okolí nedřela suchým tamponkem a spotřebujete méně produktu, tím pádem ušetříte penízky a odličovač vám déle vydrží :-)
 • Na smývání čistícího oleje nebo pěny zkuste použít místo rukou navlhčený malý bavlněný ručník. Když jej namočíte do vlažné vody, bude smývání příjemnější bez nepříjemného šplíchání vody kolem.
  P.S. POZOR - používejte ručníky, které jsou určeny pouze a jenom na vaši tvář a po každém použití jej vyperte v pračce!!
  TIP! Já si koupila 10 malinkých ručníků v JYSKU za 15Kč/ks, vím, že mi vydrží celý týden a vždy o víkendu je všechny vyperu dohromady..

2. Krok VÝŽIVA PLETI

 • Pokud používáte sérum na pleť olejové konzistence, doporučuji před nanesením séra pleť navlhčit vodou, termální vodou nebo hydrolátem (např. Růže damašská od Pimpinella), lépe se olej do pleti vstřebá a ještě sebou naváže vodu, kterou jste na pleť nanesla!

3. Krok PÉČE O PLEŤ

 • Pleťový krém nejdříve naneste na čisté ruce, jemně jej rozmažte po rukou a poté nanášejte na pleť v jemných tazích od středu tváře směrem ven. Krk masírujte od spodní části směrem nahoru..Mimochodem plánuji video s masáží pleti, tak se máte na co těšit.. :-)

4. Krok MASKY A PEELING

 • Tip na domácí peeling na rty
  1 lžíce cukru krystal nebo třtinového cukru

  2 lžičky kokosového oleje
  1 lžička medu
  to vše zamíchat a jemně nanést na rty a přetírat, není potřeba silně třít rty. Nechejte chvilku působit a smyjte, můžete rty promazat ještě naší Malou čarodějkou značky Anela


5. Krok PÉČE O TĚLO

 • Když si vyjímečně napouštím vanu, ráda si ji obohatím o pěnu nebo sůl do koupele a kdo máte suchou pokožku, můžete si do vany přidat lžičku šlehaného másla Něžný pan Oves, zatímco vy se koupete a relaxujete, pan Oves se stará o vaši pokožku a chrání ji před vysušením
 • Dnešní doba je velmi rychlá a občas stresující, zkuste před nanesením jakéhokoliv vašeho produktu na pleť si k němu přičichnout, hledejte, co za vůně ve své péči cítíte, co vám to připomíná. Používejte své krémy či mýdla jako aromaterapii a zlepšete tak svoji náladu či stav mysli.
  P.S. Taky se vám stává, že když se namažete opalovacím krémem vybaví se vám dovolená u moře? :-)

Tyto tipy a rady budu aktualizovat, ať zde najdete stále něco nového a pokud si budete chtít svoji péče nějak ozvláštnit, určitě se podívejte sem. Nemusí to být nutně koupě nového produktu stačí jen vnímat trochu více to, co máte doma nebo jen jej použít jinak než jste zvyklá.

Pavlína :-)